سامانه جامع احراز هویت غیر حضوری سجام

مفتخریم که با کسب اعتماد بانک‌ها و کارگزاری‌ها و موسسات مالی و اعتباری، در خدمت رسانی احراز هویت غیر حضوری سجام موفق بوده ایم.

برای دریافت کد بورسی اقدام کنید

احراز هویت غیرحضوری سجام شرکت کارگزاری بانک پاسارگاد
احراز هویت غیرحضوری سجام بانک پارسیان
احراز هویت غیرحضوری سجام شرکت کارکزاری بانک کشاورزی
احراز هویت غیرحضوری سجام کارگزاری آرمون بورس

احراز هویت غیرحضوری سجام کارگزاری دانا

راهنمای احراز هویت غیرحضوری (الکترونیکی) سجام، با راهکار شاکیلید

شما می توانید با استفاده از خدمات احراز هویت غیر حضوری سجام به‌وسیله هر یک از ارائه دهندگان این سرویس، به راحتی کد بورسی خود را دریافت نمایید.

پیشنهاد می کنیم قبل از انجام فرایند احراز هویت، راهنمای گام به گام  احراز هویت الکترونیکی سجام را مطالعه فرمایید.

توجه داشته باشید که قبل از شروع فرآیند احراز هویت غیرحضوری، می‌بایست در سامانه سجام (sejam.ir) ثبت نام کرده و کد پیگیری سجام خود را دریافت نمایید.

سوالات متداول

باید مطمئن شوید که مجوز لازم برای ضبط صدا را به مرورگر داده اید. برای اعطای مجوز، متن مشکل ضبط ویدیو را مشاهده نمایید.

بايد مطمئن شويد كه مجوز لازم را به مرورگر داده ايد. در مرورگرهای مختلف این موضوع‌ متفاوت است.

این موضوع در مرورگر chrome  به شکل ذیل است:

به وب‌سایتی که می‌خواهید مجوزها را برای آن تغییر دهید بروید و روی نماد قفل در سمت چپ امنی‌باکس کلیک کنید.

از منویی که ظاهر می‌شود، بر روی میکروفون یا دوربین کلیک کنید. سپس برای فعال کردن مجوز دوربین، از منوی کشویی، “Allow” را انتخاب نمایید. برای ذخیره تغییرات روی X  کلیک کنید.

پس از ذخیره تغییرات باید صفحه را دوباره بارگذاری نمایید تا تغییرات اعمال شوند.

هنگامی‌که یک سایت به میکروفون و یا دوربین شما دسترسی داشته باشد، یک آیکون در سمت راست ‌باکس ظاهر می‌شود. اگر روی این آیکون کلیک کنید، می‌توانید دسترسی سایت را مسدود کنید و یا به آن اجازه دهید تا به دسترسی‌هایش ادامه دهد. به خاطر داشته باشید که پس از ایجاد هرگونه تغییر باید صفحه را رفرش کنید.

  • به نور محیطی دقت کنید، نور نباید خیلی شدید یا از پشت سر تابیده شده باشد، لنز دوربین باید تمیز باشد، و دوربین باید از حداقل کیفیت تصویربرداری برخورد باشد.
  • در صورتی که همچنان با مشکل روبرو هستید از یک گوشی دیگر استفاده کنید.

 

سجام چیست؟

سجام مخفف عبارت «سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان» است که توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه جهت تسریع عملیات احراز هویت مشتریان و ارائه هرچه بهتر خدمات وجوه آغاز به کار کرده است. در این سامانه اطلاعات افراد به صورت یکپارچه جمع آوری می شود و سوابق معاملاتی هر فرد با شفافیت در بازار سهام و بورس نگهداری می شود که منجر به بهبود شرایط سرمایه گذاری در بارار بورس می‌گردد.

یکی از مهم ترین فواید سامانه سجام را می توان تسهیل ثبت نام فعالان بازار سرمایه و گردآوری اطلاعات آنان دانست. اطلاعات و صورت های مالی شرکت ها و همچنین اوضاع داد و ستد سهام در شرکت های بورسی در این سامانه قابل دسترسی و مشاهده است. پس به طور کلی این سامانه می تواند در کنترل فساد و همچنین فراهم آوردن بستری مناسب برای مشارکت حداکثری آحاد مردم در بورس بازار بورس و سرمایه ایران موثر واقع گردد .

ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام

بر اساس مصوبه سازمان بورس همه سرمایه گذاران چه افرادی که قبلا کد بورسی دریافت کرده اند و چه افرادی که به تازگی وارد بازار سرمایه شده اند و متقاضی دریافت کد بورسی هستند، بایستی به سامانه سجام مراجعه کرده و اطلاعات خود را در این سامانه ثبت یا در صورت لزوم ویرایش کنند. اخیرا بانک ها نیز از سپرده گذاران خود درخواست می کنند تا برای دریافت وام در این سامانه ثبت نام و احراز هویت کنند.

لازم به ذکر است که طبق مصوبه شورای عالی بورس در ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹، با توجه به شرایط کرونایی و جلوگیری از ازدحام جمعیت در دفاتر پیشخوان دولت، مقرر شد تا بورس و سامانه «سجام» برای احراز هویت به صورت غیرحضوری و الکترونیکی عمل کرده و کد بورسی را به صورت مجازی صادر کنند.

مراحل دریافت کد بورسی

۰۱

ثبت نام در سامانه سجام

ابتدا اطلاعات هویتی خود را در سامانه سجام به نشانی sejam.ir ثبت کنید تا از طریق مراجع ذی صلاح راستی آزمایی شود.

۰۲

احراز هویت غیرحضوری با راهکار شاکیلید

در مرحله دوم می‌توانید با استفاده از همین صفحه نسبت به احراز هویت غیر حضوری سجام خود اقدام نمایید. در این شرایط خاص و با وجود شیوع کرونا و الزام به رعایت موازین بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، می‌توانید با مراجعه به لینک هرکدام از کارگزاری‌های ارائه دهنده سرویس احراز هویت غیرحضوری سجام در بالای همین صفحه، به راحتی احراز هویت خود را با رعایت این موارد و بدون به خطر انداختن سلامت خود انجام دهید.