داستان ما

شاهراه اعتماد کلید (شاکیلید) ارائه دهنده خدمات امضای دیجیتال و احراز هویت غیرحضوری که در سال ۱۳۹۷ و با نگاه ارائه راهکارهای سرویس‌محور به جای تفکر محصول‌ محور، از شرکت مهندسی آدان‌نیک افزار  ( آدانیک) شرکت مادر – با پیشینه فعالیت طولانی در عرصه مالی و بانکی و نام‌آشنا در عرضه  محصولات گوناگون در این حوزه برای بانکداران ایران، توسعه یافت، در سال ۱۳۹۹ به عنوان شرکتی مستقل و مجزا تاسیس شد.

نخستین سنگ بنای شرکت شاهراه اعتماد کلید (شاکیلید) با ایده توسعه خدمات احراز هویت غیرحضوری گذارده شد. اولین راهکار ابری شاکیلید که به منظور احراز هویت غیرحضوری کاربران سجام توسعه یافت، با کسب مقبولیت بانک‌ها و کارگزاری‌ها در ابتدای سال ۱۴۰۰ به فعال شدن در ۱۲ بانک و کارگزاری یعنی در حدود ۳۰ درصد از سهم بازار این حوزه انجامید.

اماچشم انداز کلی شاکیلید که برقراری سهولت در شرایط زندگی عموم جامعه است، با ایده خلق فرصت های کاربری برای عموم مردم به  هدف خود نزدیکتر میشود. از این رو، ارائه خدمت احراز هویت غیرحضوری جنرال با عنوان “آشنامی” از اواخر سال ۱۳۹۹ مد نظر قرار گرفت و با اولویت دادن به حوزه های بزرگ تعاملات مردمی از قبیل شهرداری ها و قوه قضاییه توسعه داده و مورد بهره برداری قرار گرفت. این سرویس هم اکنون برای کسب و کارهای حوزه مالی و پرداخت به صورت خاص و برای کلیه کسب و کارهای نیازمند احراز هویت مشتری به صورت عام قابل استفاده است.

راهکار دیگر شاکیلید، امضای دیجیتال همراه، با نام “امضامی”  است که علاوه بر همپوشانی با حوزه احراز هویت در بحث هویت دیجیتال، یکی از نیازهای اساسی در جایگزینی فضای مجازی به جای تعاملات حضوری محسوب می‌شود. این راهکار، علاوه بر تسهیل روند دریافت گواهی امضای قانونی – با همکاری مراکز میانی عام – با ارائه این پروسه به صورت تماما آنلاین بر روی گوشی تلفن همراه، امکان امضای مستندات و قراردادها بر روی گوشی هوشمند فرد – با گواهی دریافت شده- و نیز ارسال فایل های مورد نظر برای امضا کنندگان -از طریق پنل تحت وب امضامی- را نیز میسر ساخته است.

شاکیلید، به کسب و کارها این امکان را می دهد تا بسیار سریع و امن، احراز هویت و امضای ذینفعان مرتبط را با استفاده از راهکارهای احراز هویت غیر حضوری و همچنین امضای دیجیتال مرکز میانی عام، در بستری امن انجام داده و تجربه روان‌تر و جذاب تری را در اختیار کاربران قرار دهند.

اقبال شاکیلید در همکاری با دانش‌آموختگان و نخبگان جوان، ایجاد فضای باز برای بهره‌گیری از ایده‌های بکر آنها و به‌کارگیری روش‌های نوین و همچنین رویکرد چابک (agile) در مدیریت و توسعه راهکارها، منجر به خلق نگاه نوآورانه و کاربردی در شاکیلید گشته است. شاکیلید علاقمند است تا با همراهی هرچه بیشتر استعدادهای شاداب و خوش ذوق، بیش از پیش در نیل به اهداف بلند مدت خود که همانا تسهیل زندگی برای عموم مردم است دست یابد.

شما هم علاقمند به پیوستن به تیم ما هستید؟ از اینجا می‌توانید آمادگی خود را اعلام کنید .