دانستنی ها

احراز هویت غیرحضوری به چه معناست؟

احراز هویت

احراز هویت چه اهمیتی دارد؟

وقتی صحبت از هویت یک انسان می­‌شود، منظور چیست؟ چه عناوینی هویت انسان را شکل می­‌دهند؟ احراز هویت یکی از روش‌­های راستی‌­آزمایی این مسئله است.

این سیستم  شناسه‌­های از پیش تعیین شده‌­ی هر شخص را مورد بررسی قرار می‌­دهد تا بتواند هویت او را تأیید کند. شناسه­‌هایی مثل چهره‌­نگاری، تأیید اثر انگشت یا اسکن چشم، مواردی است که  مورد بررسی قرار می‌­گیرد.

این سیستم با تطبیق روی بسترهای آنلاین باعث شکل‌گیری امکانات بهره‌برداری از این فرآیند بدون حضور افراد و به صورت ‌غیر حضوری سرعت و سهولت فراوانی را برای تشخیص و تأیید هویت افراد فراهم کرد.

تفاوت فرآیند حضوری و غیرحضوری

همزمان با تشکیل بسترهای آنلاین برای ایجاد تعاملات و توافقات، احراز هویت نیز دست­خوش تغییر شد و از یک فرآیند کاغذی که نیاز به اپراتور و حضوری فیزیکی افراد داشت، تبدیل به فرآیندی تماماً آنلاین و غیرحضوری شد.

احراز هویت غیرحضوری با سازگاری روی تلفن­‌های همراه و با استفاده از حسگر اثر انگشت و دوربین سلفی، باعث شد تا در زمان و انرژی و مصرف کاغذ، صرفه‌­جویی چشم­گیری صورت بگیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌­توانید مقاله­‌ی زیر را در بخش مقالات مطالعه کنید:

تصویر سلفی و سازگاری با روش‌های مبارزه با پولشویی (AML) و شناسایی مشتری (KYC)


 


 

تألیف: ارژنگ طالبی‌نژاد

میانگین آرا: 0 / 5. شمارش رای‌ها: 0

author-avatar

درباره ارژنگ طالبی نژاد

متولد: ۱۳۷۲ تحصیلات: کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی تخصص: تولید محتوا، کپی رایت علاقه‌مندی‌ها: تئاتر، ادبیات، موسیقی و هنرهای تجسمی در ادامه چند جمله‌ی قصار نوشته می‌شود که در بطن آنها، من از شخصیت و ویژگی‌هایم تعریف می‌کنم اما خوشبختانه از آنجا که من تمایلی به نوشتن‌شان ندارم، شما نیز این جملات را نمی‌خوانید!

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *