مقالات

KYC برای کریپتو و بیت کوین؛ یک موضوع مهم!

KYC

 KYC کریپتو و بیت کوین، افزودنی جدیدی است که صرافی ها و سرمایه گذاران کریپتو را مورد هجوم قرار می دهد

با وجود نوسانات مداوم، بازار ارزهای دیجیتال همچنان شاهد پیشرفت کلی ارزهای دیجیتال محبوب مانند بیت کوین، اتریوم، دوج کوین و سایر ارزهاست. اگرچه بازار همچنان به نوسانات خود ادامه می‌دهد، افزایش سرمایه‌گذاری‌ها و مبادلات کریپتو نشان می‌دهد که این مفهوم قرار است به بقای خود ادامه دهد. سرمایه گذاران بیشتری هر روز به بازار می پیوندند و به دنبال کسب سود هستند. اما محبوبیت فزاینده ارزهای دیجیتال منجر به هجوم مقررات در بازار، توسط سیاست گذاران یا توسط خود مقامات مبادلاتی شده است.

 KYC برای کریپتو و بیت کوین یکی از جنبه‌های مهمی است که سرمایه‌گذاران اکنون باید قبل از تدوین برنامه‌های سرمایه‌گذاری کریپتو در نظر بگیرند. اقدامات KYC اکنون برای هر پلتفرم رمزنگاری که به دنبال ارائه خدمات در حوزه‌های قضایی مثلا در ایالات متحده، استرالیا و بریتانیا است، گنجانده شده است؛ زیرا  رگولاتورها تراکنش‌های کریپتوی مستقل را محدود می‌کنند. مقررات و الزامات مربوط به KYC در رمزارز و بیت کوین جزئیات بسیار مهمی دارند که سرمایه گذاران باید به خوبی از آنها آگاه باشند.

KYC

در حال حاضر، KYC یکی از بزرگترین موانع نظارتی است که شرکت‌های ارز دیجیتال باید آن را برطرف کنند. با در نظر گرفتن ماهیت KYC، اقتصاد غیرمتمرکز مستعد مشکلات مربوط به آن است. بسیاری از خدمات غیرمتمرکز برای این طراحی شده‌اند تا به مشتریان کمک کنند ناشناس بمانند و اطلاعات شخصی خود را از هر نهاد نظارتی یا مالی متمرکز حفظ کنند. این نشان می‌دهد که بیشتر شرکت‌های ارز دیجیتال قادر به شناسایی مشتریان واقعی خود نیستند، چیزی که به هیچ وجه مورد تایید قانون‌گذاران نیست. از آنجایی که مقررات KYC با صرافی‌های رمزنگاری در تضاد است، حتی بی‌میل‌ترین شرکت‌های رمزنگاری مجبور شده‌اند سیاست‌های قوی KYC و سایر اقدامات نظارتی سخت‌گیرانه را به کار گیرند، زیرا با فشارهای فزاینده و جریمه‌های مقررات مواجه هستند.

KYC بیت کوین چیست؟

به زبان ساده، KYC  بیت کوین، یک بخش مهم از داده های شناسایی است که می تواند برای ردیابی تراکنش‌های شما استفاده شود. بسیاری بر این باورند که KYC مغایر با هر آن چیزی است که یک ماکسیمالیست بیت کوین به آن اعتماد دارد، اما به طور کلی، یک سرمایه گذار متوسط ​​بیت کوین اغلب تفاوتی را احساس نمی کند. ولی اتفاقی که می افتد آن است که انجام یک تراکنش ساده در زنجیره ارسال بیت کوین از یک آدرس به آدرس دیگر در بلاک چین عمومی بیت کوین ثبت می شود؛ علاوه بر این، اطلاعات شخصی که توسط سرمایه گذاران برای مبادله ارائه می شود، امکان ثبت اطلاعات تراکنش توسط صرافی را فراهم می کند. آن‌ها می‌توانند آن تراکنش را به شناسه و مکان کاربر ضمیمه کنند و می‌دانند چه مقدار یا چند بیت‌کوین خریداری شده و چه مقدار به آدرس کیف پول دیگری ارسال شده است. سرمایه گذاران کریپتو، که برای حفظ حریم خصوصی خود بیش از هر چیز دیگری ارزش قائل هستند، ممکن است این رویه ها و مقررات را یک کابوس واقعی بدانند.

KYC

 

مزایای KYC در معاملات ارزهای دیجیتال

برخلاف تغییرات عملیاتی و چالش‌هایی که با مقررات KYC همراه است، صرافی‌های ارز دیجیتال با اطمینان از انطباق با مقررات، مزایای قابل توجهی به دست می‌آورند. هدف KYC بهبود شفافیت و اعتماد مشتری است. تأیید هویت کاربران می‌تواند شفافیت را بهبود بخشد و اعتماد مشتری را جلب کند، زمانی که کاربران مطمئن باشند که اطمینان صرافی از اینکه کاربران قادر به انجام فعالیت‌های مخرب بر روی پلتفرم خود نیستند اقدامی سازنده است، در نهایت اعتماد مقامات متمرکز و سایر سرمایه گذاران را که به دلیل ترس از کلاهبرداری یا سرقت سودشان هنوز وارد بازار ارزهای دیجیتال نشده‌اند، جلب خواهد کرد.

KYC

همچنین، با پیشرفت مداوم ارزهای دیجیتال قانونی، اجرای سیاست‌های قوی KYC می‌تواند شرکت‌ها را جلوتر از رقبایشان قرار دهد. آنها می توانند به جای دویدن برای رسیدن دنباله روی، بر روی بهبود نرخ تبدیل، ساده‌سازی تراکنش‌ها و اطمینان از انطباق با دستورالعمل‌های در حال تحول بین المللی ارزهای دیجیتال تمرکز کنند، از آن گذشته، با معرفی و اجرای KYC، شرکت‌های ارز دیجیتال می‌توانند خطر چالش‌های قانونی یا مجازات‌های قانونی خود را کاهش دهند.

در پایان، مانند هر چیز دیگری بین حریم خصوصی و آزادی، بیت کوین نیز درون یک معما قرار می‌گیرد. هیچ راه حل کاملی برای سرمایه گذاران به منظور حل مسئله KYC وجود ندارد. اما فضا برای بیت کوین KYC و غیر KYC وجود دارد، سرمایه گذاران فقط باید تعادل خود را پیدا کنند و بدانند که هر کدام را در چای خود نگه دارند.

 


منبع: CRYPTO AND BITCOIN KYC: EVERYTHING CRITICAL YOU SHOULD KNOW ABOUT

ترجمه : فروغ مروّج صالحی

میانگین آرا: 0 / 5. شمارش رای‌ها: 0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *